Rośliny doniczkowe w naszych domach stają "na głowie" i to dosłownie. Bluszcze, paprotki, kuchenne zioła... rosną sobie w doniczkach, które na pierwszy rzut oka przeczą prawom fizyki. O tym, że doniczki możemy powiesić u sufitu, na ścianie wie każdy, ale, żeby doniczki odwrócone do góry nogami wieszać? Jak to jest możliwe, że ziemia wraz z rośliną z nich nie wypadają?

Odwrócone doniczki - jak to działa?

Węższa część doniczki posiada zbiorniczek na wodę ze wskaźnikiem (Slo - Flo). Roślina pobiera wodę ze zbiorniczka na zasadzie dyfuzji. Doniczka wyposażona jest w siatkę i pierścień mocujący, które zabezpieczają ziemię i roślinę przed wypadnięciem. Stalowy uchwyt mocujący (przy dnie, w tym wypadku górze doniczki) pozwala doniczkę zawiesić przy suficie za pomocą sznura, linki.

Wiszące doniczki jakich jeszcze nie było

Doniczki wiszące do góry nogami, projekt Patrica Morrisa z Nowej Zelandii zaskakuje nowatorskim podejściem do eksponowania roślin doniczkowych w naszym otoczeniu. Na roślinę patrzymy z innej perspektywy. Niebywały urok roślin rosnących "odwrotnie" zrewolucjonizował tradycyjne podejście do hodowli roślin doniczkowych. Zaskakujące, ale przemyślane pod względem użytkowania doniczki wiszące Sky Planter marki Boskke coraz chętniej są wybierane jako nietuzinkowe rozwiązanie aranżacyjne w mieszkaniu. Jeśli nie jesteś przekonany do tego typu rozwiązania, zawsze możesz wybrać tradycyjną doniczkę, którą podwiesisz w sznurkowej makramie, możesz wybrać wiszącą doniczkę z rattanu czy ekologiczną torbę ogrodową.

Nietuzinkowy sklep z doniczkami

Jeśli szukasz ciekawych pomysłów na wyeksponowanie w domu zielonego kącika, wybierz niebanalne doniczki wiszące z oferty naszego sklepu. Ceramiczne (także i tańsze, z plastiku z recyklingu), z rattanu, o różnej średnicy i kolorystyce - doniczki "z charakterem" z pewnością podkreślą klimat każdego pomieszczenia w Waszym domu.

Posiadamy również w ofercie doniczki stojące.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Pobieranie danych...
Sklep internetowy Shoper.pl