Jak urządzić skandynawską altanę?
Jak urządzić skandynawską altanę?

O umiejscowieniu altany warto pomyśleć już podczas aranżacji ogrodu. Najlepiej wybrać do tego miejsce z daleka od ulicy, gdzie będziemy mogli poczuć się swobodnie. To do altany przenosi się najczęściej życie domowe w ciepłe dni. To także idealne miejsce na urządzenie imprezy. Altana powinna zostać urządzona w tym samym stylu, co reszta ogrodu, a także powinna harmonijnie współgrać z elewacją domu. Poniżej wskazówki, jak urządzić altanę w stylu skandynawskim.

Skandynawska altana - z grillem czy bez?

Możemy zdecydować się na umieszczenie w altance grilla, ale wtedy trzeba pamiętać, aby wybrać taką z wywietrznikiem na dachu. Możemy umieścić niej grill murowany np. z cegiełek, które idealnie będą pasować do altanki w skandynawskim stylu. Jeżeli altanka jest niewielka i nie chcemy zajmować zbyt wiele miejsca, możemy zdecydować się na przenośnego grilla, którego będziemy do niej wnosić tylko na czas grillowania. W skandynawskiej altance z grillem musi się także znaleźć pojemnik na drewno. Jego ciekawy kształt będzie stanowił wyjątkową dekorację, a ponadto drewno będzie zawsze pod ręką.

Pojemnik Na Drewno Kominkowe - altana styl skandynawski

Meble w altance w stylu skandynawskim

Idealne meble do altanki w stylu skandynawskim powinny być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, wiklina czy rattan. Ich kolorystyka powinna być stonowana. Najlepiej postawić na brąz, biel lub szarości. Meble do altany ogrodowej w stylu skandynawskim powinny być proste, ale zarazem funkcjonalne i wygodne. Możemy umieścić na nich poduszki, które dodatkowo poprawią komfort. Jeśli w altance jest wystarczająco dużo miejsca możemy zamontować na niej fotel wiszący. Pozwoli on miło spędzić czas, a jego delikatne kołysanie wprowadzi w dobry nastrój.

Siedzisko Coon II House Doctor - altana styl skandynawski

Wiszący Fotel Ogrodowy Bloomingville - altana styl skandynawski

Rośliny — tego nie może zabraknąć

W altance w stylu skandynawskim nie może zabraknąć roślin. Możemy posadzić rośliny pnące przy ściankach altanki, dzięki czemu osłonimy jej wnętrze przed słońcem, wiatrem czy deszczem. Jeżeli jednak altanka nie ma ścianek bocznych, to konieczna może okazać się podpórka dla roślin. W altanie w stylu skandynawskim nie może także zabraknąć roślin w donicach. Wybieramy donice o prostym kroju i w neutralnych barwach, które dobrze jest przełamać akcentem kolorystycznym. Najlepiej, aby doniczki były wykonane z naturalnych materiałów jak drewno, rattan czy wiklina.

Podpórka Barrington Spiralna - altana styl skandynawski

Oświetlenie

Jako, że w altance również chętnie spędza się czas w letnie ciepłe wieczory, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, które stworzy przyjemny klimat. Oświetlenie w altance w stylu skandynawskim najlepiej zaaranżować z kilku prostych lamp, umieszczając je w różnych częściach altanki. Niezwykły nastrój stworzymy montując je tak, by delikatnie prześwitywały zza roślin i innych elementów wystroju. Na stoliku możemy położyć latarenkę ogrodową, zapalając w niej świeczkę stworzymy przyjemny, nastrojowy klimat. Dobrze, aby na altance w skandynawskim stylu znalazł się także sznur lampek, mogą to być np. żarówki na kablu. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilością. Zbyt dużo lamp, lampek i latarenek, sprawi, że altanka nie będzie wyglądać dobrze.

Latarenka Ogrodowa Bottle - altana styl skandynawski

Żarówki Na Białym Kablu Function - altana styl skandynawski

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Pobieranie danych...
Sklep internetowy od home.pl