
Plastikowe torebki stanowią prawdziwą zmorę dla środowiska naturalnego. Używane przeważnie raz, trafiają potem na wysypiska śmieci, a ich lekkość powoduje, że potrafią unosić się wraz z wiatrem. Coraz więcej osób zwraca więc uwagę na ograniczenie plastiku i powrót do wielorazowych toreb, do których można zapakować żywność. Wybierz się na zakupy w stylu eko i dowiedz się, czym zastąpić plastikowe siatki?
Własna torba na zakupy
Popularne siatkowe torby, w których nosiły zakupy nasze babcie i mamy, na dobre wracają do łask. Do designu z czasów PRL-u nawiązuje wykonana z naturalnej bawełny duża torba, którą możemy zabrać na zakupy do marketu i na targ. Praktyczna wszyta kieszonka pozwala na jej wygodne zwinięcie i schowanie np. do damskiej torebki, dzięki czemu nawet wracając do domu z pracy jesteśmy przygotowani na szybkie zakupy wykonywane po drodze, bez szkody dla środowiska naturalnego.
Równie wygodna na eko zakupy będzie pojemna shopperka znanej duńskiej marki House Doctor, która może zastąpić nawet tradycyjną damską, skórzaną torebkę. Wykonana z płótna, w efektowne czarno, białe paski, wewnątrz pokryta jest laminatem, co gwarantuje jej długie i bezproblemowe używanie. Zmieszczą się w niej sobotnie zakupy na bazarku lub rzeczy, które chcemy zabrać na plażę w trakcie wakacyjnego wyjazdu.
Woreczki i worki wielorazowe na warzywa i owoce
Ziemniaki do jednej torebki, cebula do drugiej, a ogórki i pomidory do kolejnych. Pakowanie poszczególnych warzyw do osobnych plastikowych torebek stało się nieznośnym nawykiem w wielu sklepach i warzywniakach. Tymczasem przepisy Sanepidu wcale nie wymagają, aby każdy produkt spożywczy był pakowany osobno w plastik. Do sklepów i supermarketów samoobsługowych, a nawet ulubionego warzywniaka zabierzmy więc wielorazowe woreczki sakwabag, wykonane z prześwitującej siateczki z bawełny organicznej. Możemy poprosić sprzedawcę w warzywniaku o zapakowanie w nie warzyw i owoców lub samodzielnie spakować wszystkie produkty, zważyć je i nakleić na wierzchu cenę w supermarketach. Na każdym woreczku naszyte zostało oznaczenie tary, które pozwala na odjęcie wagi opakowania. Wygodnie zapakujemy więc w nie ogórki, pomidory, jabłka, a nawet orzechy.
Jeśli szukasz alternatywy dla plastiku przy kupowaniu zabrudzonych najczęściej ziemniaków, wybierz mocny i wytrzymały worek wykonany z bawełny oraz sznurka konopnego firmy REDECKER. Wszyty wewnątrz bawełniany materiał zapobiega zabrudzeniom, dzięki czemu worek z ziemniakami możemy wrzucić do większej torby, samochodu czy szafki w domu. Równie wygodnym rozwiązaniem proponowanym przez markę REDECKER będzie worek na cebulę lub czosnek, uszyty z solidnego płótna na zewnątrz i bawełnianego worka wewnątrz. Przechowywane w nim warzywa chronione są skutecznie przed światłem powodującym ich kiełkowanie, a jednocześnie mogą swobodnie oddychać, dzięki czemu zachowują dłużej świeżość.
Wybierz ekologiczne alternatywy opakowań i toreb na zakupy, a szybko przekonasz się, jak radykalnie zmniejszysz ilość plastiku zużywanego na co dzień!