Urządzamy małe pomieszczenie
Urządzamy małe pomieszczenie

 

Styl skandynawski jest wprost idealny do aranżacji małych przestrzeni. Między innymi z tego względu jest on tak chętnie wybierany w naszym kraju, gdzie tak wiele jest ciasnych mieszkanek w betonowych blokach. Dzięki jasnym kolorom i sprytnym rozwiązaniom oraz wielofunkcyjnym meblom nawet mała kawalerka może może zyskać dodatkową przestrzeń, nie tylko na zasadzie złudzenia optycznego.

Pierwszym elementem stylu skandynawskiego, który warto wykorzystać w małych pomieszczeniach, jest wszechobecna biel. Jasne kolory odbijające światło, optycznie powiększają, zaś ciemne zmniejszają. Zasada dotyczy nie tylko ścian. Możesz wybrać też jasne meble, a całość urozmaicić jedynie drobnymi dodatkami w żywszych kolorach. W małych pomieszczeniach warto unikać chaosu, również kolorystycznego. Sprawia on, że przestrzeń wydaje się mniejsza oraz mniej uporządkowana. Dobrą decyzją będzie pomalowanie całego mieszkania na biało lub dobranie do poszczególnych pomieszczeń jasnych farb w zbliżonych odcieniach.

Podobną zasadę zastosujmy, dobierając materiał zabudowujący podłogę w małym mieszkaniu. Warto wybrać ten sam surowiec do wszystkich pokoi.

Dobór mebli do małych pomieszczeń powinien być bardzo przemyślany. Dużo przestrzeni możemy zaoszczędzić, wybierając zabudowane szafy, chowane łóżka lub stosując antresole. Proste i funkcjonalne systemy meblowe w stylu skandynawskim, z dużą ilością półek i szafek, doskonale się tu sprawdzą. Myśl o przestrzeni, którą masz do wykorzystania, w sposób jak najbardziej kreatywny i niestandardowy. Może masz możliwość zamontowania półek pod sufitem lub wstawienia piętrowego łóżka, pod którym ustawisz komodę bądź biurko? Do wyboru masz nie tylko łóżka piętrowe dla dzieci i młodzieży. W małych pomieszczeniach o wysokich sufitach stosuje się duże antresole, także takie, na których można spać we dwoje.

Do wyboru masz wiele niekonwencjonalnych rozwiązań. Jeśli lubisz roślinność, ale szkoda ci miejsca na parapetach oraz szafkach, doniczki możesz na przykład... zawiesić na suficie. Dzięki specjalnemu systemowi Boskke kwiaty ozdobią twój pokój , nie zajmując ani centymetra wolnej przestrzeni. Nie musisz się obawiać, woda z kwiatków nie będzie kapać na podłogę. Doniczki Boskke Sky Planter są wyposażone w specjalne systemy nawadniania. Rośliny są zabezpieczone za pomocą specjalnych siatek. Nie trzeba ich często podlewać, a woda nie odparowuje ani nie rozlewa się.

 

Boskke Sky Planter

 

Boskke

 

W niewielkich pomieszczeniach ogranicz dodatki. Elementy dekoracyjne powinny być starannie przemyślane. Dobierz je ze smakiem i nie przesadzaj z kontrastami. Niewielkie wnętrze powinno być jak najbardziej spójne i przejrzyste.

Wśród dodatków, których nie powinno w nim zabraknąć, bez wątpienia znajdują się lustra. Lustrzane odbicie daje prosty efekt optycznego powiększenia przestrzeni. Możesz np. zdecydować się na lustro na przesuwnych drzwiach szafy. Duże lustro stanowiące integralną część ściany da wrażenie bardziej otwartej przestrzeni. Podobny efekt uzyskasz dzięki gładkim i lśniącym powierzchniom meblowym, które również warto wykorzystywać w małych pomieszczeniach.

 

Styl skandynawski małe pomieszczenie

 

W małym pomieszczeniu zainspiruj się prostotą i harmonią stylu skandynawskiego. Stwórz jasne, czyste wnętrze, funkcjonalne i nowoczesne. Siła takich aranżacji tkwi w minimalizmie. Dzięki drobnym przemyślanym dodatkom nadasz wnętrzom charakteru i domowego ciepła, bez efektu przytłaczającego przepychu.  

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Pobieranie danych...
Sklep internetowy Shoper.pl