Ptasie inspiracje!
Ptasie inspiracje!

Ludzie przez wieki zazdrościli ptakom możliwości wzbicia się w powietrze. Ich swobodne loty stały się symbolem wolności. Dopiero od nieco ponad 100 lat człowiek jest w stanie oderwać się od ziemi. Jednakże niebywała, naturalna zdolność do manewrowania jaką posiadają kolibry, czy nadzwyczajnie wydajne wykorzystywanie prądów powietrznych, którym mogą poszczycić się albatrosy stanowią niedościgniony wzór dla inżynierów. Nic więc dziwnego, że chcemy wprowadzać do naszych wnętrz przedmioty wykorzystujące ptasie motywy – stanowią one uosobienie wszystkiego, co tak fascynuje i pociąga w tej gromadzie zwierząt. Jeżeli szukasz odpowiednich inspiracji, zajrzyj do artykułu!

Abażur Bird Light – symboliczna ozdoba każdej lampy

Ptak jako symbol ma wiele znaczeń, ale najczęściej kojarzony jest z wolnością i pokojem. Takie wartości reprezentuje abażur Bird Light. Wzór osłony wykonany w stylistyce origami odzwierciedla gołąbka pokoju w trakcie lotu z gałązką oliwną w dziobie. Ułożenie skrzydeł można dodatkowo formować tak, aby ptak znajdował się w różnych fazach lotu. Wykonanie z metalu zwiększa wytrzymałość i ułatwia czyszczenie z kurzu. Jednocześnie projektantowi udało się zachować niezwykle lekką konstrukcję. Możesz także wybrać ptasi abażur w innym kolorze – każda wersja będzie wnosiła do pomieszczenia swobodę i radosny nastrój.

 

 

Inspirujące zawieszki z motywem ptaka na co dzień i od święta

Symbolikę charakterystyczną dla abażuru Bird Light możesz odnaleźć także w bardzo ciekawych zawieszkach z papieru. Stylistyką nawiązują do japońskiego origami i wzbogacone są złotymi koralikami. Budzą skojarzenia z wolnością, swobodą, radością, pokojem i lekkością. Każdy z pewnością wzbogaci tę krótką listę o własne konotacje! Papierowe zawieszki możesz wykorzystać na co dzień i od święta. Będą świetnie uzupełniać wnętrza lub znakomicie ozdobią choinkę. Zestaw zawiera 6 takich ozdób, dzięki czemu może je rozwiesić w różnych punktach mieszkania lub stworzyć jedną kompozycję.

Podobne zastosowanie znajdą ceramiczne piórka. Ich bardzo ładnie odwzorowana forma i złote wykończenia będą świetnie komponować się z wnętrzem. Zarówno zawieszki przedstawiające całego ptaka, jak i te z motywem pióra możesz przywiesić do abażuru lampy, na szafie, przy lampie stojącej, na oknie, czy wszędzie tam, gdzie zechcesz wprowadzić nieco finezji.

Ptasie akcenty w ogrodzie

Ogród sam w sobie jest miejscem, gdzie wiele gatunków ptaków znajduje schronienie i pożywienie. Obserwowanie ich zachowań jest niezwykle zajmującym zajęciem. Pojawienie się niektórych gatunków zwiastuje wiosnę, dlatego co roku są niecierpliwie wypatrywane. Wykorzystaj więc ptasi motyw także w akcesoriach ogrodowych. Ciekawą propozycją jest kran przyozdobiony figurką rudzika. Ujmujący ptaszek dekorujący pokrętło będzie budził miłe skojarzenia przez cały rok. Wykonanie z mosiądzu oraz kompatybilność ze standardową armaturą i rurami zapewniają łatwość instalacji, trwałość i wysoką użyteczność.

Motyw skrzydeł dla aktywnych

Jeżeli lubisz spędzać aktywnie czas, to z pewnością przypadną ci do gustu opaski na nogawki Windrider. To akcesorium łączy w sobie użyteczność i styl, a dodatkowo mają bardzo oryginalny wygląd. Skrzydła symbolizują prędkość, wolność, mobilność i lekkość. Opaski są fluorescencyjne, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo na drodze także po zmroku lub w mgle. Wykonanie z elastycznych materiałów sprawia, że opaski dostosują się do ciebie i będą z pewnością pasować.

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Pobieranie danych...
Sklep internetowy Shoper.pl