Robimy grilla – czyli co poza mięskiem warto mieć
Robimy grilla – czyli co poza mięskiem warto mieć

Urządzenie grilla w ogrodzie lub plenerze to nie tylko okazja do zjedzenie potraw o wyjątkowym smaku i aromacie, ale również okazja, aby spędzić czas z bliskimi. Przygotowując menu na tę okoliczność, można przebierać w różnorodnych przepisach – grill jest nie tylko okazją do uczty dla miłośników steków i kiełbas, ale również dla wegetarian i wegan. Na ruszt można przecież wrzucić także owoce morza i warzywa. Niezależnie od tego jaki charakter przyjmie taka wspólna biesiada, warto wyposażyć się w kilka ciekawych gadżetów i akcesoriów, które ułatwią grillowanie i umilą czas. Aby znaleźć inspiracje, wystarczy zajrzeć do artykułu!

Przenośny grill BBQ – świetny sposób na grilla w plenerze

Wspólną ucztę nie trzeba organizować jedynie w przydomowym ogródku. Z powodzeniem można ją zaplanować na plaży, działce czy w innych miejscach, w których jest to dozwolone. Podczas organizacji takiego grilla należy wziąć pod uwagę wszystkie przepisy, tak aby nie narazić siebie i otoczenia na niebezpieczeństwo. Jeżeli już dopilnuje się wszystkiego i ma się pewność, że w danym miejscu można swobodnie urządzić grilla, to warto sięgnąć po Grill Przenośny BBQ. Jest to specjalnie zaprojektowane wiadro, wykonane z odpowiednich materiałów tak, aby pełnić rolę w pełni funkcjonalnego akcesorium do pieczenia. Swoją stylistyką nawiązuje do tradycji rybaków, którzy złowione ryby piekli na ruszcie, umieszczonym nad wiadrami z żarzącym się węglem. Ten sposób gotowania praktykowali najczęściej na plaży, słuchając szumu morza i krzyku mew, a także opowiadając historie o swojej walce z żywiołami. Dziś również można urządzić takiego niepowtarzalnego grilla, który będzie z pewnością charakteryzował się wyjątkową atmosferą – wystarczy użyć przenośnego grilla BBQ. 

 

Szklany słój z kranikiem – sposób na ochłodę podczas upalnych wieczorów

Dania serwowane podczas grilla mają bardzo wyrazisty smak, który jest spowodowany dużą ilością przypraw. Wielu biesiadników przepada również za pikantnymi potrawami z rusztu. Nic więc dziwnego, że podczas takich spotkań wzrasta zapotrzebowanie na chłodne napoje. Do tego często dochodzi również pogoda – latem, gdy dni są bardzo gorące, ochota na grillowanie jest jeszcze większa. Aby móc zapewnić sobie i gościom ukojenie pragnienia i ochłodę, warto wykorzystać szklany słój z kranikiem 8,5L. Stylistyka retro oraz łatwy i przyjemny sposób nalewania sprawią, że z pewnością będzie stanowić atrakcję podczas ucztowania. Może być napełniony lemoniadą, nalewką, sokiem czy mrożoną herbatą – wszystko zależy od inwencji gospodarzy. 

Po skończonej uczcie – czas na sjestę 

Grilla można rozpalać nie tylko wtedy, gdy chce się zorganizować wieczór ze znajomymi w ogrodzie, ale również w ramach wakacyjnego obiadu. Każda okazja jest dobra! Niemniej, często po zakończonej uczcie nachodzi ochota na sjestę – w takich sytuacjach warto zapewnić sobie wyjątkowy komfort. Może w tym pomóc wygodny hamak. Relaks po pysznym posiłku, odbyty w cieniu drzew i wśród śpiewu ptaków pozwoli z pewnością nabrać sił i będzie niezapomnianą okazją, by cieszyć się urokami lata. 

A gdy grill już zgaśnie... 

Każdy, kto po skończonym pieczeniu potraw chce zadbać o porządek, może skorzystać ze stylowego wiadra na popiół Ash. Dzięki niemu możliwe będzie przeprowadzenie prac porządkowych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej estetyki. Jego design, nawiązujący do tradycyjnych wiader z czasów PRL-u, sprawia, że będzie on dobrze prezentować się postawiony obok grilla lub kominka. 

 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Pobieranie danych...
Sklep internetowy Shoper.pl