Skandynawski kącik do relaksu – jak urządzić
Skandynawski kącik do relaksu – jak urządzić

Dom to dla wielu z nas jedno z najlepszych miejsc na odpoczynek. Jest to swojego rodzaju „bezpieczna przystań”, w której czujemy się najlepiej. I chociaż teoretycznie możemy relaksować się w dowolnym miejscu w domu, to mimo wszystko warto pomyśleć o stworzeniu specjalnej strefy wypoczynkowej. Styl skandynawski sprawdzi się w tym przypadku doskonale. Proste formy, jasne barwy oraz minimalizm, będące głównymi cechami tego stylu, pozwolą stworzyć harmonijną aranżację sprzyjającą wypoczynkowi.

Gdzie urządzić kącik relaksacyjny?

Jeśli jesteś posiadaczem dużego mieszkania to właściwie nie masz problemu – możesz poświęcić jedno pomieszczenie lub sporą część obszernego salonu. Problem pojawia się, gdy Twoje mieszkanie raczej zbyt wielkie nie jest. Co wtedy? Warto rozglądnąć się po swoim mieszkaniu i poszukać miejsca, nawet niezbyt dużego, które może mieć potencjał do przeobrażenia go w centrum relaksu. Może znajdować się ono w pokoju dziennym lub nawet w sypialni. Aby odseparować je od reszty pokoju, możesz zastosować stylowy parawan lub po prostu regał z książkami.

Urządzanie kącika do relaksu – kilka prostych porad

Aby Twoje „centrum relaksu” maksymalnie sprzyjało wypoczynkowi, warto zadbać o kilka kwestii. Pamiętaj aby miejsce to było wypełnione rzeczami, które lubisz i które wywołują pozytywne skojarzenia. Jeśli jesteś miłośnikiem książek – niech to będą książki, jeśli wolny czas najchętniej spędzasz na czytaniu gazet, niech to będą gazety. Oczywiście są to jedynie przykłady – jedne z wielu. Warto by kącik do relaksu był wyposażony w chociażby niewielki stolik, na który swobodnie położysz herbatę czy też książkę, którą aktualnie czytasz. W miejscu tym nie powinno również zabraknąć lampy, najlepiej stojącej, która będzie przydatna szczególnie wieczorem, gdy reszta domowników już śpi.

Poczuj się jak na wakacjach

A może by tak zamiast klasycznych foteli, swój kącik do relaksu wyposażyć w hamak lub wiszący fotel? Chociaż jest to rozwiązanie wymagające nieco więcej miejsca i odpowiedniego zaaranżowania przestrzeni, to nie można ukryć, że jest bardzo kuszące i warte rozważenia. Dzięki takiemu detalowi w najbardziej ponury dzień będziesz mógł poczuć się jak na wakacjach. Wystarczy zamknąć oczy, włączyć ulubioną muzykę i ułożyć się wygodnie w hamaku… tylko gdzie podział się drink z palmą?

Aromateriapia

Nie od dzisiaj wiadomo, że zapachy wpływają na nasz nastrój. Aby zatem spotęgować relaks, warto wyposażyć nasz „relaksacyjny kącik” w świeczkę zapachową o woni, która szczególnie dobrze nam się kojarzy. Najlepiej postawić na marki, które używają do produkcji swoich świec tylko naturalnych składników. Dlaczego? Konwencjonalne świece, chociaż takie to ich syntetyczne zapachy i spalająca się parafina mogą bardzo szybko przyprawić o ból głowy.

Zadbaj o porządek

Aby wypoczynek był efektywny pamiętaj aby przestrzeń, w której się relaksujesz była uporządkowana i czysta. Brak rozpraszaczy oraz ogólny porządek sprzyjają relaksacji. Zanim więc oddasz się wypoczynkowi, zadbaj by otaczająca Cię przestrzeń lśniła z czystości. Pomogą Ci w tym stylowe akcesoria w stylu skandynawskim. Niech zmiotka, szufelka i szmatka pójdą w ruch a wkoło Ciebie zapanuje idealny ład!

 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Pobieranie danych...
Sklep internetowy Shoper.pl