Hamaki, leżaki i fotele — rozpoczynamy sezon ogrodowy
Hamaki, leżaki i fotele — rozpoczynamy sezon ogrodowy

Kiedy nadchodzi wiosna, życie z domów przenosi się do ogrodów. To tutaj spędzamy najchętniej czas w wolne dni i odpoczywamy po pracy. Wiosna, to także czas, kiedy ogród wygląda najpiękniej — wszystko budzi się do życia i zachwyca głębią kolorów. Warto, więc zadbać o odpowiednie meble ogrodowe, które pozwolą podziwiać przyrodę w wygodnych warunkach.

Rodzaje mebli ogrodowych

Wybierając meble do ogrodu nie musimy ograniczać się wyłącznie do stołu i krzeseł, choć przydadzą się one, podczas spotkań w większym gronie czy np. podczas grilla. Ogród możemy wyposażać także w hamak, który rozpostarty między drzewami, zapewni idealne miejsce do drzemki na świeżym powietrzu. Nie musimy z niego rezygnować, nawet jeśli nie mamy odpowiednio rozmieszczonych drzew, wystarczy dokupić odpowiedni stelaż. Na zajadanie lodów czy popijanie zimnego napoju, odpowiedni będzie wygodny fotel. Ciągle na topie w tej kategorii pozostają wiszące modele, przyjmujące kształtem kulę. Poszukując nieco mniej oczywistych rozwiązań, możemy się zdecydować na model przypominający bardziej huśtawkę, np. taki. Wiszące fotele montujemy je na tarasie, lub podobnie jak w przypadku hamaka, dokupujemy stelaż i ustawiamy go w dowolnym miejscu. Natomiast w ogrodzie wielbicieli opalania nie może zabraknąć leżaka, a już szczególnie, jeśli na posesji znajduje się basen.

Funkcjonalność

Ważnym aspektem, na podstawie którego wybieramy meble do ogrodu, jest funkcjonalność. Hamak, leżak czy fotel powinny być wygodne, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nie ma przecież nic gorszego, niż niespokojny wypoczynek, w obawie czy wybrany przez nas mebel, zaraz nie spadnie lub się nie połamie. Przed zakupem mebli ogrodowych warto także pomyśleć o tym, ile miejsca będą zajmować w schowku, po skończonym sezonie. Przecież lato kiedyś się skończy, a meble trzeba będzie przenieść pod dach, nie bez znaczenia będzie wtedy ile miejsca będą zajmować. Meble, które wybieramy do ogrodu, powinny być także łatwe w czyszczeniu i odporne na panujące warunki atmosferyczne.

Wygląd mebli a stylistyka ogrodu

Wybierając meble do ogrodu musimy także dopasować je do stylistyki, w jakiej zaprojektowany został ogród. Do ogrodów wiejskich( nazywanych także romantycznymi, swojskimi czy naturalnymi), gdzie zdawać by się mogło, sama natura decydowała o rozmieszczeniu wszelkich roślin, najlepiej będą pasować meble wykonane z drewna, wikliny lub rattanu, o niezbyt wyszukanych, ale także niezbyt prostych formach. W ogrodzie w stylu angielskim ławki i stoliki, ukryte w gąszczu pnących się roślin, najlepiej aby były wykonane z wikliny, rattanu, technorattanu lub drewna. Ogród angielski jest sentymentalny i romantyczny, do mebli z zaokrąglonymi nóżkami, owalnych kształtów idealnie będzie pasować ten hamak. Natomiast w ogrodzie japońskim najlepiej sprawdzą się meble o prostych kształtach z technorattanu lub aluminium, które podkreślą oszczędną formę. W przypadku ogrodu w stylu śródziemnomorskim najlepiej sprawdzą się kamienne lub kute ławeczki, wyłożone wygodnymi poduchami. Nie może też zabraknąć hamaka o prostej formie, wykonanego z naturalnych materiałów.

 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Pobieranie danych...
Sklep internetowy Shoper.pl