Dekoracja stołów weselnych w stylu skandynawskim
Dekoracja stołów weselnych w stylu skandynawskim

Dzień ślubu nie bez powodu nazywany jest często najpiękniejszym dniem w życiu. Myślimy o nim już od najmłodszych lat, wyobrażając sobie, jak będzie wyglądać cała ceremonia. Potem, gdy marzenia zaczynają się spełniać, rozpoczynamy realizację tego dobrze obmyślonego planu. Chcemy, by wszystko było idealne. Nie ma w tym nic dziwnego - przecież to jedyny i wyjątkowy dzień w życiu! Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek i rad pomocnych przy tworzeniu idealnej aranżacji skandynawskiego stołu weselnego.

Dobór kolorów na stół weselny

Styl skandynawski oczywiście świetnie wpisuje się w weselną stylistykę — biel i pastelowe kolory będą idealnie pasować do uroczystości. Pamiętajmy jednak, aby nie mieszać zbyt wielu barw, gdyż nie tylko aranżacja utraci skandynawski charakter, a będzie także wyglądać na niechlujną i nieprzemyślaną. Biel jako tło oraz jeden lub dwa pastelowe kolory w zupełności wystarczą. W idealnej sytuacji na sali weselnej znajdowałyby się białe meble skandynawskie. Jeśli jednak tak nie jest, nie musi być to powód do zmartwień. Na stole pojawi się bowiem śnieżnobiały obrus, który w większości zakryje kolor mebli.

Weselna zastawa w stylu skandynawskim

Zgodnie z zasadą, że styl skandynawski to prostota - najlepiej, aby na stole weselnym aranżowanym w tej stylistyce pojawiła się zastawa w nieskomplikowanej formie. Nie może także zabraknąć kieliszków. Świetnie prezentować będą się egzemplarze z przydymionego szkła. Ciekawie, a zarazem niezwykle użyteczne, okaże się umieszczenie na stołach dużych słoików z kranikami, w których można zaserwować np. lemoniadę.

Kieliszek Ball House Doctor


Szklany Słój z Kranikiem

Żywe kwiaty

Oczywiście na stole weselnym w skandynawskim stylu nie może zabraknąć żywych kwiatów! Jednak lepiej zrezygnować z dużych bukietów, które w większości przypadków mogą przeszkodzić gościom w rozmowach. Zamiast nich możemy na stole umieścić prosty, szklany wazonik, a w nim pojedynczy kwiat z oszczędną dekoracją. Oryginalnym pomysłem będzie także wykorzystanie roślin pnących w niedużych doniczkach, pięknie owiniętych wokół specjalnych, skręconych podpórek.

Wazonik Na Hiacynta House Doctor Przeźroczysty

Elementy z naturalnych materiałów

W nawiązaniu do skandynawskiego zamiłowania do naturalnych materiałów, w aranżacji stołu możemy zastosować elementy wykonane z drewna. Znajdziemy je w ofercie każdego dobrego sklepu skandynawskiego, a jako dekoracje warto wykorzystać drewniane spinacze i klipsy. Możemy np. przypiąć nimi gałązkę lub kwiat do wizytówki z imieniem. Kolor naturalnego drewna świetnie będzie komponować się z bielą, jak również z żywymi roślinami.

Retro Spinacze W Bawełnianym Worku

Oświetlenie stołów weselnych w stylu skandynawskim

Nie możemy także zapomnieć o odpowiednim rozświetleniu stołów - przecież zabawa będzie trwać całą noc! Oświetlenie skandynawskie to przede wszystkim punktowe światło, docierające z różnych stron. Niech na stołach zagoszczą lampy w stylu skandynawskim: latarenki, świece i sznury lampek LEDowych. Dobrym pomysłem będzie rozmieszczenie urządzeń w taki sposób, by światło docierało zza elementów wystroju stołu. Stworzymy dzięki temu niezwykle przytulny i romantyczny klimat. Należy jednak zwrócić uwagę, aby świece nie znajdowały się w pobliżu łatwopalnych elementów – pożar na pewno nie zalicza się do wymarzonych elementów tego wyjątkowego dnia.

Lampki EGO House Doctor

Latarenka Ogrodowa Bottle

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Pobieranie danych...
Sklep internetowy od home.pl