Stylowe zakończenie lata w ogrodzie
Stylowe zakończenie lata w ogrodzie

Letnia aura niestety szybko i nieubłaganie przechodzi w jesień. Nagle poranki i wieczory stają się chłodniejsze, słońce krócej cieszy swoją obecnością, a drzewa i kwiaty przybierają żółtawy odcień. Warto wykorzystać ostatnie dni lata na zorganizowanie przyjęcia w ogrodzie, gdyż już lada moment życie przeniesie się na kilka miesięcy do domu. Zaproś rodzinę lub przyjaciół i wspólnie pożegnajcie słoneczne dni. Zorganizowanie stylowego zakończenia lata nie będzie trudne, jeśli odpowiednio wszystko zaplanujesz i przemyślisz. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą w organizacji idealnego przyjęcia w ogrodzie!

Przygotuj odpowiednie menu

Przygotowania do ogrodowego pożegnania lata rozpocznij od stworzenia menu. Weź pod uwagę liczbę osób, które przybędą na imprezę oraz jak dużo czasu będziesz mieć na przygotowanie jedzenia. Możesz też poprosić kogoś o pomoc — partner lub najlepsza przyjaciółka na pewno chętnie Cię odciążą, a dzięki temu będziesz mieć pewność, że zdążysz ze wszystkim na czas. Najlepiej przygotować na taką okazję proste, sprawdzone dania. Dobrym pomysłem może okazać się zakup tac z przysłonami, które uchronią pożywienie przed owadami, a także zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza.

Tacka Bambusowa Helene

W menu znajdź miejsce na słodkie przekąski. Możesz upiec lekkie ciasto lub babeczki z letnimi owocami. Na przyjęciu z okazji zakończenia lata nie powinno zabraknąć także lodów. Wykorzystaj foremki do lodów i przygotuj deser własnoręcznie! Nie jest to nic trudnego, możesz je zrobić wcześniej, a na pewno sprawisz gościom wiele radości.

Nie zapomnij także o napojach dla rodziny i bliskich. Prócz kawy czy herbaty możesz zaserwować lemoniadę, która doskonale ugasi pragnienie. Podając ją w dużym słoju z kranikiem nie będzie potrzeby nieustanne dolewanie napoju, a goście będą mieć do niego wygodny dostęp.

Zadbaj o szczegóły i wystrój przyjęcia

Planując przyjęcie na pożegnania lata nie zapomnij o odpowiednich dekoracjach. Odpowiednio wybrane dodatki ogrodowe pomogą stworzyć wyjątkowy klimat podczas wspólnej zabawy. Rośliny w doniczkach, bukiety polnych kwiatów w wazonikach na stole — te drobne elementy pomogą Ci udekorować stół i najbliższe otoczenie, w którym będzie się odbywać impreza.

Dodatki do ogrodu pomogą Ci także zadbać o to, aby podczas przyjęcia niczego nie zabrakło. Dopilnuj, by pojemnik na drewno był pełny, w pobliżu znajdowała się rozpałka i zapałki. Najłatwiej jest zapomnieć o najbardziej oczywistych elementach, a przygotowywanie drewna na ostatnią chwilę lub uświadomienie sobie, że skończyła się rozpałka, gdy za kilka minut mają przybyć goście nie zwiastuje nic dobrego.

Oświetlenie, które przedłuży dzień

Dni pod koniec lata stają się coraz krótsze. Przyjęcie nie musi się jednak kończyć wraz z zachodem słońca, pamiętaj tylko o odpowiednim oświetleniu. Lampki ogrodowe zapewnią odpowiednie rozświetlenie imprezy, a ich blask stworzy wyjątkowy klimat! Powieś je na pobliskim drzewie, ściankach altanki lub fantazyjnie rozłóż na stole.

Światełka Blue Bunting

Przytulny klimat stworzysz ustawiając na stole świece. Pamiętaj jednak o tym, by nie znajdowały się zbyt blisko sztucznych dekoracji lub tuż pod wiszącymi ozdobami. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki i atmosfery rozgrzanej przypadkowym pożarem. Jeśli na stole nie ma wystarczająco dużo miejsca, możesz poustawiać lub powiesić w pobliżu lampiony. Urocze latarenki, które świetnie sprawdzą się podczas ogrodowego przyjęcia znajdziesz w sklepie White House Design.

Latarenka Ogrodowa Bottle

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Pobieranie danych...
Sklep internetowy Shoper.pl