Żyj w stylu zero waste z pomocą marki Bambaw!
Żyj w stylu zero waste z pomocą marki Bambaw!

Zero waste to nie tylko moda. To coraz powszechniejsza tendencja do zmniejszenia zużycia plastiku oraz innych nieprzetwarzalnych surowców, a także ograniczenia zmian w środowisku naturalnym, które nas otacza. Kupować mniej, ale świadomie, z myślą o świecie, jaki po sobie zostawimy – te idee przyświecają marce Bambaw proponującej ekologiczne akcesoria kosmetyczne i gastronomiczne.

Zadbaj o siebie, nie szkodząc środowisku

Plastikowe szczoteczki do czyszczenia zębów wymieniane co 3 miesiące czy jednorazowe maszynki do golenia to najpowszechniejsze z odpadów produkowanych przez miliony osób na całym świecie. Używając ich, często nawet nie zastanawiamy się nad brakiem możliwości ich przetworzenia. Alternatywą dla plastikowych akcesoriów mogą być szczoteczki do zębów wykonane z bambusa.

To zyskujące w ostatnich latach na popularności naturalne tworzywo nadaje się w całości do recyklingu. Obróbka bambusa nie szkodzi środowisku, a jego uprawa jest szybka i wpływa korzystnie na otoczenie. Bambus jest w stanie bowiem oczyścić o wiele więcej wody i powietrza niż drzewa. Potrzebuje też zaledwie roku, aby osiągnąć wysokość klasyfikującą go do ścięcia.

Bambusowe szczoteczki do zębów marki Bambaw są w stu procentach przetwarzalne. Użyte w nich włosie nylonowe również podlega recyklingowi, a ponadto zostało wzbogacone o węgiel drzewny będący naturalnym wybielaczem zębów. W kartonowym opakowaniu znajdziemy cztery sztuki bambusowych szczoteczek do zębów z różnymi znaczkami na trzonku, aby odróżnić je od siebie.

Zestaw Bambusowych Szczoteczek Do Zębów Zero Waste

Czym zastąpić z kolei plastikowe maszynki jednorazowe do golenia? Marka Bambaw wraca do tradycji golarskich, proponując panom tradycyjną maszynkę wielorazową na żyletki. Dzięki temu nie pozbędziemy się jej po zaledwie kilku goleniach, mając jednocześnie przyjemność z używania naturalnego materiału i świadomość zmniejszania produkcji odpadów.

Bambusowa Golarka Na Żyletki Zero Waste

Ekologiczne słomki w stylu zero waste

Plastikowe słomki do picia znajdują się na szczycie listy produktów z tworzyw sztucznych, które są w zasadzie zbędne, a zużywane wręcz tonami. W samej Polsce codziennie zużywa się ich 3 miliony, a w ciągu roku ok. 1,2 miliarda. Co gorsza, plastikowe słomki rozkładają się nawet kilkaset lat. W tym czasie rozpadają na mniejsze kawałki, co powoduje, że często są połykane przez zwierzęta. Nic więc dziwnego, że ruch #DitchTheStraw (czyli #NieBierzRurki) staje się coraz powszechniejszy na całym świecie.

Dołączyła do niego marka Bambaw, która oferuje ekologiczne słomki wielorazowego użytku wykonane z lekkiego bambusa. Jeśli lubimy w ten sposób popijać chłodne napoje czy drinki, możemy zabrać słomki ze sobą w niewielkim, jutowym woreczku. Po użyciu wystarczy wyczyścić rurki wyciorem dołączonym do całego zestawu, w którym znajdziemy aż 12 sztuk ekologicznych słomek. Wystarczy i dla nas, i dla całej grupy znajomych, z którymi się spotykamy.

Słomki Bambusowe Zero Waste 12 szt.

Wielorazowe sztućce z bambusa zamiast plastiku

Bambaw pozwala także przyczynić się do ograniczenia zużycia plastikowych sztućców, które podobnie jak słomki, znajdują się na czele listy niepotrzebnych odpadów rozkładających się przez wiele lat. Jeśli chcemy zjeść w popularnym food tracku czy wybrać się na piknik w parku, nie musimy wybierać jednorazowych akcesoriów do jedzenia. Bambusowe sztućce wielorazowe są lekkie, opakowane w jutowy woreczek i łatwe do wyczyszczenia. Wystarczy umyć je po jedzeniu w ciepłej wodzie i wytrzeć do sucha, a posłużą nam przez wiele lat.

Bambusowe Sztućce W Etui Zero Waste

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Pobieranie danych...
Sklep internetowy Shoper.pl