Jesienne porządki w ogrodzie w stylu eko
Jesienne porządki w ogrodzie w stylu eko

Po gorącym i pełnym wrażeń lecie, czas na porządki w ogrodzie i przygotowanie roślin do niższych temperatur. Dowiedz się jakie prace trzeba wykonać w ogrodzie przed zimą. Podpowiemy także jakie akcesoria w stylu eko będą Twoim pomocnikiem podczas jesiennych porządków.

  • Zbierz wszystkie warzywa i schowaj je na zimę

Wiosną i latem z pewnością cieszyłeś się świeżymi owocami oraz warzywami z przydomowego ogródka. Wrzesień to czas, kiedy trzeba będzie zebrać pozostałe plony roślin, których okres wegetacji dobiega końca. Na zbiory przygotuj miejsce – np. w piwnicy, spiżarce w domu albo stwórz specjalny kopiec. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się smakiem warzyw czy owoców również zimą i wczesną wiosną. Do tego przydadzą się naturalne kosze i drewniane skrzynie do przechowywania. Z kolei do przenoszenia samych zbiorów sprawdzi się płócienna torba ogrodowa. Wykorzystasz ją również podczas codziennych zakupów lub do przechowywania rzeczy w domu. 

Płócienna Torba Ogrodowa Garden Trading

  • Uporządkuj ogród i zadbaj o nawożenie gleby

Kiedy zbierzesz już wszystkie plony, uporządkuj grządki i trawnik – wybierz z nich wszystkie pozostałości roślin, chwasty i liście. Inaczej staną się siedliskiem dla szkodników. Wszystkie odpadki przenieś na kompost. Przytnij również gałęzie drzew i obficie podlej rośliny lubiące wilgoć. Przyda Ci się do tego metalowa konewka. Jesień to także dobry czas na nawożenie, szczególnie naturalnym kompostem. Pamiętaj też, że jesienią trawę kosi się rzadziej i nieco wyżej (ok. 4 cm) niż latem. Zbyt krótka trawa będzie narażona na przemarznięcie zimą. Ostatni skos wykonaj na początku listopada.

Metalowa Konewka Soczysta Zieleń

  • Zabierz do domu rośliny doniczkowe

Narażone na zmienne temperatury rośliny doniczkowe – takie, które nie przetrwają przymrozków i chłodów - zabierz do domu. Możesz przesadzić je do innych doniczek. Wybierz designerskie modele, jak np. wisząca doniczka eko. Jest lekka, odporna na tarcia, rozrywanie i upadki. Ponadto, eko doniczka zachowuje optymalne nawilżenie ziemi oraz w 100% podlega recyklingowi.

Wisząca Eko Doniczka Bacsac 10L St Jacques Stone

  • Posadź w ogrodzie rośliny, które zakwitną na wiosnę

Jesienią możesz posadzić niektóre rośliny, które rozkwitną na wiosnę. Są to przede wszystkim rośliny cebulowe, takie jak tulipany, ozdobne czosnki czy lilie. Musisz jednak zdążyć przed nadejściem przymrozków, by miały one czas na zakorzenienie się w ziemi. Do prac przyda Ci się praktyczny zestaw narzędzi ogrodowych eko – jak łopatka i widelec – wykonane ze stali nierdzewnej, z bukowymi rączkami i skórzanymi zawieszkami. Po sadzeniu roślin pamiętaj, by wszystkie narzędzia wyczyścić i schować na czas zimy, by można z nich skorzystać ponownie na wiosnę. 

Zestaw Narzędzi Ogrodowych

  • Ochroń rośliny ogrodowe przed mrozem

Po wykonaniu porządku, pamiętaj o osłonięciu roślin na zimę. Najlepiej nie robić tego od razu we wrześniu, lecz stopniowo przyzwyczajać ogród do niższych temperatur. Okryj więc rośliny po pierwszym przymrozku. Możesz do tego użyć specjalnej agrowłókniny. Nie tylko chroni ona przed niską temperaturą, ale także zapobiega wysuszaniu się roślin przez wiatr, jednocześnie przepuszcza powietrze. Krzewy często okrywa się także matami słomianymi, wiklinowymi lub wrzosowymi. Ponadto, schowaj meble ogrodowe, by nie zniszczyły się przez zimę. Do porządków - zamiast rękawic gumowych - wykorzystaj zamszowe eko rękawice ogrodowe. Są wygodne, solidnie wykonane i z pewnością posłużą Ci jeszcze przez następne sezony – również w domu, np. podczas prac przy kominku. 

Zamszowe Rękawice Ogrodowe Gauntlet Garen Trading

Jesień to czas, kiedy świat przyrody szykuje się do zimowego snu i wegetacji. Pozwól roślinom odpocząć po gorącym lecie i zadbaj o przydomowy ogród, a on odwdzięczy Ci się, rozkwitając kolejnej wiosny. 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Pobieranie danych...
Sklep internetowy Shoper.pl